Tu jest miejsce na Twoja reklamę! Szczegóły współpracy...

wrzesień 9th, 2010

TEDxKraków - rejestracja otwarta

Kategoria wpisu: - Imprezy, Edukacja - Maciej Frużyński @ 10:26

Już za miesiąc - 15 października 2010 - w Auditiorium Maximum w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja TEDxKraków. Z dalszej części tekstu dowiedzą się Państwo z jakiego powodu TEDx dotarł do Krakowa niczym wirus oraz dlaczego warto w tym wydarzeniu osobiście uczestniczyć. 

Aby wyjaśnić czym jest cykl konferencji TEDx, którego częścią jest TEDxKraków, należy zacząć od TED. Skrót TED pochodzi od Technology, Entertainment, Design (technologia, rozrywka, design), czyli tych dziedzin naszego życia, które w znacznym stopniu kształtują naszą przyszłość. To właśnie te dziedziny, choć nie wyłącznie one, posłużyły autorom TED za punkt wyjścia do stworzenia jedynej w swoim rodzaju konferencji, gdzie usłyszeć można prelekcje poruszające wiele różnych zagadnień, często bardzo od siebie odległych. Jednak zawsze ich punktem wspólnym jest hasło TED – „idee warte rozpowszechniania”.

Wśród prelegentów TED można znaleźć wiele osobistości świata nauki, kultury, biznesu, rozrywki czy polityki – Bill Gates, Bill Clinton, Stephen Hawking, Richard Dawkins, Bono czy Malcolm Gladwell to tylko najbardziej znani z nich. TED to nie tylko wyjątkowe podejście do tematyki konferencji, ale również specyficzna forma samych prezentacji. Żadna z prelekcji nie jest dłuższa niż 18 minut, a wiele z nich trwa krócej. Dzięki temu przekaz trafiający do publiczności jest bardzo skoncentrowany a sama konferencja w niczym nie przypomina tradycyjnych wydarzeń tego typu.

Więcej o TED można znaleźć na stronie http://en.wikipedia.org/wiki/TED_%28conference%29. Warto również śledzić stronę http://www.ted.com/ na której publikowane są nagrania wideo najlepszych prezentacji.

TEDx to cykl konferencji odbywających się we wszystkich zakątkach świata, realizowanych na licencji TED. Oznacza to, że wszystkie konferencje TEDx bazują na wspólnych podstawach: ideach wartych rozpowszechniania, szerokiej i różnorodnej tematyce oraz oryginalnej formie, czyli tym samym co spowodowało, że TED jest jedną z najciekawszych wydarzeń na świecie.

TEDxKraków jest kolejną, po warszawskiej i poznańskiej, konferencją spod znaku TEDx. 15 października 2010 w Krakowie świetni prelegenci z różnych dziedzin życia będą szerzyć idee warte rozpowszechniania. Chcemy zgromadzić fantastyczną publiczność – taką, która nie tylko wysłucha prezentacji, ale również będzie te idee przetwarzać i wcielać w życie. Rejestracja na TEDxKraków została otwarta – czekamy na zgłoszenia ludzi chcących być częścią tego wydarzenia.

Więcej o TEDxKraków można znaleźć na stronie http://www.tedxkrakow.com/. Tam również można zarejestrować chęć uczestnictwa. Listę prelegentów, którzy już potwierdzili swoją obecność można znaleźć na stronie http://www.tedxkrakow.com/speakers.

Zobacz także:

Źródło: TEDxKraków / Krakow Tech Conferences - TEDxKrakow Video Paul Klipp

Dodaj komentarz

Wydarzenia

    Brak wydarzen.

O Nas

Inicjatywa "IT w Krakowie" jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie.
czytaj więcej

Archiwum