Tu jest miejsce na Twoja reklamę! Szczegóły współpracy...

październik 9th, 2014

Rusza druga edycja Geek Week Krk (20-26 października)

Kategoria wpisu: - Prelekcje, - Imprezy, Wydarzenia: - Maciej Frużyński @ 07:30

W dniach 20-26 października w Krakowie odbędzie się druga edycja Geek Week Krk, czyli cyklu wydarzeń związanych z nowymi technologiami. Każdy kto jest zainteresowany lub chce poznać różne oblicza nowych technologii będzie mógł wybrać spośród szeregu odbywających się w tym czasie eventów.

W ramach Geek Week Krk można skorzystać m.in. z konferencji i dwóch projektów Design Thinking Week Poland, kreatywnego śniadania z Creative Cracow, Webtalks z WebMuses, warsztatów pt. „Mindware - zestaw skutecznych narzędzi do zwiększania własnej efektywności„ z Inspiring People, barcampu KrakSpot, warsztatów “Enteye Workshop - Meteor Framework” z meteor.js, oraz luźniejszego Czwartku Social Media.

W czasie piątkowego spotkania organizowanego przez Geek Girls Carrots wystąpi Redaktor jednego z najpopularniejszych na świecie portali związanych z nowymi technologiami TechCrunch - John Biggs oraz Magdalena Wysocka Industry Manager - Startups, Baltic Region z Google.

Jednym z najważniejszych eventów jest hackathon AGHacks trwający od piątku do niedzieli, który odbędzie się na Wydziale Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest to największy studencki hackathon trwający 48 godzin. Około dwustu programistów, grafików oraz osoby związane z branżą IT mogą urzeczywistnić na nim swoje nawet najbardziej szalone pomysły. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Wydarzenie wspiera Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Więcej informacji na temat http://www.aghacks.com/

Wiodącym celem Geek Week jest integrowanie środowisk związanych z branżą IT i przedstawienie jak wiele możliwości rozwoju w tym zakresie istnieje. Drugim celem jest promowanie idei „geek is the new sexy” - pogłębiania pasji i zainteresowań, aby stać się pozytywnym geekiem wzbogacającym swoje środowisko.

Głównymi pomysłodawcami i koordynatorami tej niekomercyjnej inicjatywy są Robert Drymajło, Patrycja Longawa i Tomasz Pawłowski. Jednak najważniejsi są liczni partnerzy, którzy angażują swój czas i zasoby w organizację poszczególnych wydarzeń w Geek Weeku.

Gorąco zapraszamy Geeków IT oraz wszystkich zainteresowanych. W tym programistów, grafików, startupowców, project managerów, marketerów i wszystkich związanych z branżą nowych technologii. Co ważne, udział we wszystkich wydarzeniach mogą brać osoby zaciekawione nowymi technologiami lub chcące je poznać.

Geek Week Krk to szansa, aby otrzymać praktyczną wiedzę na temat IT oraz na świetny networking. Można nawiązać relacje z potencjalnymi inwestorami, poznać ludzi z którymi można tworzyć startupy lub inne projekty, wymienić się doświadczeniem. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Cykl wydarzeń Geek Week Krk odbywa się w różnych miejscach Krakowa m.in. w Colabie i hub:raum, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem na stronie: http://geekweekkrk.pl/

źródło: Geek Week Krk

Dodaj komentarz

Wydarzenia

    Brak wydarzen.

O Nas

Inicjatywa "IT w Krakowie" jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie.
czytaj więcej

Archiwum