Tu jest miejsce na Twoja reklamę! Szczegóły współpracy...

październik 11th, 2014

III Wieczór Technologii Sieciowych, 15.10.2014

Kategoria wpisu: - Prelekcje, Wydarzenia: - Maciej Frużyński @ 18:10

III Wieczór Technologii Sieciowych, czyli barcamp organizowany dla programistów sieciowych w Krakowie. Na spotkanie zaproszeni są zarówno studenci, jak i doświadczeni profesjonaliści.

Na najbliższym wykładzie prelegenci opowiedzą o tym, jak zbudowali wysokowydajny stos TCP/IP działający w przestrzeni użytkownika (userspace), na bazie tradycyjnej implementacji z jądra systemu FreeBSD. Szczególnie ciekawe jest samo środowisko sprzętowe użyte w projekcie: Tilera TILEncore-Gx, wielordzeniowy (do 72 w jednej obudowie) silnie zintegrowany system jednoukładowy, bogato wyposażony w interfejsy zewnętrzne m.in. sieciowe.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Nowicki, absolwent AGH wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki. Od początku swojej kariery pracuje dla Semihalf, gdzie zajmował się dotychczas m.in. portowaniem i rozwojem systemu operacyjnego FreeBSD dla rodziny procesorów QorIQ DPAA (PowerPC), oprogramowaniem sieciowym dla wieloprocesorowych, skalowalnych chipów telkomunikacyjnych.

Przychodząc na spotkanie dowiesz się:

Jak działa stos TCP/IP

Co może dać przeniesienie stosu z jądra do procesu użytkownika (userspace)

Czy istnieją mechanizmy software’owe, które pozwolą zbudować wydajny stos (przepustowość oraz liczba połączeń na sekundę) dla wielordzeniowych procesorów

Jak mądrze wykorzystać zasoby sprzętowe w celu równoległego przetwarzania danych i połączeń

Jak rozwiązać problem skalowalności stosu sieciowego dla bardzo wielu rdzeni CPU

Miejsce i czas spotkania:

Kawiarnia Pauza In Garden, Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków

Środa, 15 października 2014 r., godz. 19.00

Plan spotkania:

19.00 - Prelekcja “Jak stworzyć skalowalny stos sieciowy dla 72 rdzeni CPU.”

19.45 - Otwarta dyskusja

20.15 - Networking, część integracyjna.

Zasady udziału:

udział bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem: https://www.eventbrite.com/e/iii-wieczor-technologii-sieciowych-tickets-13281028915

Dodaj komentarz

Wydarzenia

    Brak wydarzen.

O Nas

Inicjatywa "IT w Krakowie" jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie.
czytaj więcej

Archiwum