Tu jest miejsce na Twoja reklamę! Szczegóły współpracy...

czerwiec 22nd, 2015

Wirtualizacja urządzeń PCI (SR-IOV)

Kategoria wpisu: - Prelekcje, Wydarzenia: - Mariusz Petlic @ 13:06

Krakowska grupa Embedded Systems zaprasza na spotkanie “Wirtualizacja urządzeń PCI (SR-IOV)”, które poprowadzi Wojciech Macek.

Zapraszamy na trzeci i ostatni w tym sezonie “Wieczór Programistów Sprzętowych” firmy Semihalf, którego tematem będzie: Wirtualizacja urządzeń PCI (SR-IOV)

Piękny byłby świat komputerów, gdyby sprzęt zachowywał się tak samo jak oprogramowanie. Pomyślmy o nowej karcie graficznej, którą instalujemy w komputerze, zaznaczamy myszką, klikamy kopiuj, wklej, i bach, mamy już dwie! Albo nawet i trzy. A gdy już się nam znudzi, przesuwamy ją do kosza i cieszymy się z podstawowej konfiguracji. Sceptycy krzykną: niemożliwe! Ale czy na pewno?

Spotkanie poprowadzi Wojciech Macek, zajmujący się systemami wbudowanymi Linux ARM i FreeBSD ARM, zagadnieniami pamięci masowych, optymalizacjami wydajności i szybkimi interfejsami wymiany danych.

Spotkanie

Barka Kraków, Bulwar Kurlandzki, (przy kładce Ojca Bernatka) Środa, 24 czerwca, godzina 19:00

Przychodząc dowiesz się:

Jak działa magistrala PCI i PCIe? Co to jest wirtualizacja SR-IOV i gdzie się ją stosuje? Na co musi zwrócić uwagę programista pisząc sterowniki? Agenda

19:00 - Prelekcja “Wirtualizacja urządzeń PCI (SR-IOV)”

19:45 - Otwarta dyskusja

20:15 - Networking, część integracyjna.

Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy. http://www.eventbrite.co.uk/e/wieczor-programistow-sprzetowych-3-tickets-17306565403?aff=ehomecard

Dodaj komentarz

Wydarzenia

    Brak wydarzen.

O Nas

Inicjatywa "IT w Krakowie" jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie.
czytaj więcej

Archiwum