Tu jest miejsce na Twoja reklamę! Szczegóły współpracy...

Badanie IT

Na przełomie marca i kwietnia br. Inicjatywa IT w Krakowie przeprowadziła na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego badanie dotyczące zapotrzebowania firm informatycznych województwa małopolskiego na pracowników branży IT. Badanie to jest elementem tworzonego przez Samorząd Województwa we współpracy z uczelniami wyższymi systemu wspierającego przygotowanie kadr dla potrzeb sektora IT. Wyniki badania pozwolą na elastyczne dostosowanie zakresu i tematyki szkoleń zawodowych oraz programów studiów do potrzeb małopolskich firm.

Badanie zakończyło się w maju br., a jego wyniki zostały zawarte w raporcie przekazanym Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego.

W badaniu wzięło udział 105 firm województwa małopolskiego. Większość respondentów stanowiły mikroprzedsiębiorstwa zatrudniające od 1 do 5 pracowników (46%) oraz małe firmy zatrudniające od 5 do 29 pracowników (31%). Firmy zatrudniające powyżej 150 pracowników stanowili 2% ogółu respondentów.

Wszystkim respondentom dziękujemy za współpracę.

Wydarzenia

    Brak wydarzen.

O Nas

Inicjatywa "IT w Krakowie" jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie.
czytaj więcej

Archiwum