Tu jest miejsce na Twoja reklamę! Szczegóły współpracy...

Zaproszenie do Ekipy IT w Krakowie

Witam wszystkich miłośników IT w Krakowie, a najbardziej tych którzy chcą się do czegoś przydać - tych szczególnie. IT w Krakowie to ostatnio coraz więcej pomysłów na nowe projekty, i każdy z nas się rwie do pracy. Nie możemy się rozdwoić a więc aby nie zaniedbać naszego pierwszego projektu, którym jest niniejszy portal, w naszym kręgu powstała Ekipa Portalu. Ekipa to ludzie którzy dbają o rozwój i utrzymanie klasy portalu it.wkrakowie.org. Krótko mówiąc, utrzymujemy bieżące kontakty ze środowiskiem IT w Kraku, a jeśli ktoś ma coś ważnego do powiedzenia to o nim piszemy. Jeśli czujesz klimat, zapraszamy do Ekipy, nawet jeśli dotychczas nie pracowałeś/aś w projekcie IT w Krakowie.

Co można u nas robić? Ekipa aktualnie dzieli się na trzy brygady. Brygada “wywiad” to kontakty, pisanie niusów, artykułów i wywiadów. To dla tych co lubią pisać, a przy tym chcą zaistnieć w środowisku IT, zdobyć trochę kontaktów i przeszlifować swoje tzw. zdolności interpersonalne. Brygada “dywersja” to dbanie o to, aby świat wiedział co dzieje się w IT w Krakowie - ważne niusy trzeba sprzedać dalej, wieści muszą sie rozchodzić. Brygada “saperzy” to ci którzy utrzymują sam portal w stanie takim, żeby nikt się nie potykał o dyndające z sufitu kawałki wyposażenia. No, innymi słowy admini.

Ekipa Portalu IT w Krakowie to wolontariusze - pracujemy nad portalem, bo nam się to podoba i uważamy, że warto. Pracujemy bez wynagrodzenia w sensie tradycyjnym, ale nie całkiem za friko. Otrzymujemy honoraria w wirtualnej walucie WB. Mamy proste reguły, za co przysługuje ile WB. Nikt w zasadzie nie wie skąd wziął się skrót WB, ale możemy zdradzić że te litery te wymawia się jako “wirtualny browar”. Coś w tym jest, bo na spotkaniach Ekipy (zwykle w jednej z Przyjaznych Knajpek) można zwykle wymienić otrzymane WB na coś do picia, albo przeznaczyć na inny społecznie pożyteczny cel - taki jak wspólny wyjazd albo inna impreza. Chodzą ostatnio słuchy, że za umieszczenie dobrego niusa można czasem dostać nawet ze cztery WB…no nie, to niemożliwe. Nie wiem, czy to prawda. A tak na poważnie, wszystko zależy od komercyjnych sponsorów którym, jak nam, zależy aby w Kraku istniało prężne środowisko IT. Zdradzę, że w tym miesiącu mamy całkiem miłego sponsora.

Nie muszę na pewno mówić, że Ekipa IT w Krakowie jest jednostką elitarną, nie przyjmujemy byle kogo. Nie lubimy szczególnie tych którzy mówią że się nie da.

Okej, to by było tyle. Zapraszamy. Chcesz wiedzieć więcej, pisz: pawel - małpka - it.wkrakowie.org, i przychodź na spotkanie. Pozdro.

Wydarzenia

    Brak wydarzen.

O Nas

Inicjatywa "IT w Krakowie" jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie.
czytaj więcej

Archiwum