Tu jest miejsce na Twoja reklamę! Szczegóły współpracy...

O nas

Kim jesteśmy?

Inicjatywa “IT w Krakowie” jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie. Uwaga dla ludzi spoza branży: nazwę naszej inicjatywy czytamy “aj-ti w Krakowie”. Skrót IT oznacza Information Technology czyli technologię informatyczną. “IT w Krakowie” powstało spontanicznie w marcu 2005 i przez długi czas działało jako nieformalna grupa entuzjastów. Obecnie jesteśmy zarejestrowani jako Fundacja IT w Krakowie.

Kto na tym zarabia?

Nikt. Jesteśmy grupą niezależną od jakichkolwiek zewnętrznych instytucji. Staramy się obiektywnie reprezentować społeczność informatyczną. Poza pracownikami Fundacji, wszyscy jesteśmy ochotnikami i pracujemy za darmo. Niektóre projekty Fundacji IT w Krakowie przynoszą dochód, który w całości przeznaczony jest na pokrycie kosztów działalności. Uważamy że takiej inicjatywy jak nasza brakuje w naszym mieście i regionie - dlatego właśnie to robimy.

Kto to finansuje?

IT w Krakowie nie korzysta z funduszy unijnych. Zamiast spędzać czas na pisaniu wniosków, chcemy go poświęcić na zrobienie czegoś pożytecznego. Wychodzimy z założenia, że projekty pożyteczne znajdą sponsorów. Dotychczas największą pomoc otrzymaliśmy od patrona Inicjatywy firmy GridwiseTech, Urzędu Marszałkowskiego, oraz ACK Cyfronet. IT w Krakowie bezustannie poszukuje wsparcia nowych sponsorów.

Ludzie IT w Krakowie

Jest nas około 30 osób i nieustannie zapraszamy nowych ludzi. Wyróżniającymi się postaciami są:

Ekipa Portalu

 

Paweł Płaszczak
Pomysłodawca
Ukończył Informatykę na AGH w r. 2000, pracował kilka lat za granicą a obecnie prowadzi krakowską firmę GridwiseTech. Paweł jest pomysłodawcą IT w Krakowie. Hobby: muzyka tradycyjna, spotkania z innnymi kulturami.

.. i w kolejności alfabetycznej

 

Olaf Bujak
IT w Krakowie? Od początku: marzec 2005r. Praca? Wyzwania i satysfakcja. Hobby? Żagle, siatkówka, góry… odskocznie od dnia codziennego.

 

 

 

Piotr Irzyk
Wywiad
Student WFiIS AGH, programista j2ee. W IT w Krakowie od marca 2007 r. Zajmuje się głównie pisaniem newsów. Zainteresowania: góry, podróże, literatura, blogosfera.

 

Sławek Kluz
Student Informatyki w Naukach o Ziemi AGH, programista, webmaster amator. Z portalem związany od początku istnienia. Hobbistycznie robi latawce. Lubi podróżować.

 

Małgorzata Krakowian
HR
Pełnoetatowa kocia mama. W wolnych chwilach poganiacz Perl Mongersów i nadworny narzekacz ekipy it.wkrakowie. Studentka, programista perla.

 

Agnieszka Maćkowiak
Wywiad
Z wykształcenia: automatyk i robotyk. Z zawodu: programistka. Z zamiłowania: programistka, sezonowa podróżniczka, niedoszła poliglotka, mieszkający na północy południowiec…

 

Marcin Marzec
Jestem studentem Elektroniki i Telekomunikacji na AGH. Hobby poza IT i komputerami to: posłuchać fajnej muzy, czasem na koncercie; rowerek; czasem sobie pomajsterkować.

 

Łukasz Masłowski
Saperka
Student III roku Informatyki Stosowanej na AGH. Pasja? Góry latem i zimą. W ITwK od maja 2007r.

 

Kinga Mazur
Wywiad
Studiuje informatykę i ekonometrię oraz finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Zainteresowania: Internet, tenis, taniec, podróże.

 

Michał Oczak
Zajmuję się programowaniem w języku python oraz administracją sieci i serwerów.

 

Honorowy Designer IT w Krakowie 2008

 

Grzegorz Dalmata
17-latek z Tarnowskich Gór, który zaprojektował logotyp ITwK prezentujący niezwykle prostą formę, jednocześnie zawierającą kluczowy przekaz: monogram IT tworzy postać człowieka, sygnalizując wartości społeczne leżące u podstaw inicjatywy IT w Krakowie.

 

Przyjaciele

 

Sławek Chrząszcz
Tech, WWW
Ukończył Politechnikę Krakowską (2005r). Obecnie pracuje we Wrocławiu jako programista w branży telekomunikacyjnej w firmie TietoEnator. Z IT w Krakowie zwiazany od poczatku, aktualnie współpracuje zdalnie. Hobby: sport głównie ten wyczynowy.

 

Grzegorz Machnik
Wizja, Grafika
Absolwent matematyki UMCS w Lublinie, człowiek z nikąd. Hobby: Filozofia, Psychologia, Informatyka, “Sztuka”, Żeglarstwo, Majsterkowanie

 

Mariusz Petlic
Wywiad
Absolwent Elektrotechniki oraz Informatyki na PK. Zainteresowania: Technologie mobilne, trendy w IT, elektronika cyfrowa (nowe technologie w sprzęcie komputerowym), filozofia, sport (hokej i piłka nożna oraz snowboard i rower), film (science fiction, psychologiczne).

 

Katarzyna Chrobot
Wywiad
Absolwentka Matematyki na AGH oraz studentka Informatyki na AGH. Hobby to przede wszystkim komputery, Linux oraz przekonywanie ludzi, że komputery nie gryzą :). Poza IT to czytanie komiksów głównie mangi, które przerodziło się w fascynację Japonią.

 

Jacek Strzelczyk
Studiuje informatykę, czasami pracuje, trochę filozofuje, czyta, słucha dużo muzyki (czasem sam ją tworzy). W czasie wolnym jeździ na rolkach, trenuje sporty ekstremalne, spotyka się z ludźmi i rozmawia. Nie przepada za tym co wszyscy.

 

Bartłomiej Rogóż
Student roku międzywydziałowego kierunku Informatyka na Politechnice Krakowskiej. W inicjatywie IT w Krakowie od początku jej istnienia. W zimie, w chwilach między studiami, pracą i ITwK instruktor narciarstwa.

Współpracowali z nami

 

Łukasz Bukowski
Student Politologii UJ i Prawa UJ; aktualnie prowadzi firmę b3studios. Zainteresowania: PR, design, filozofia, polityka, h!-end.

 

Jakub Czaplicki
Absolwent Fizyki Komputerowej na AGH (2005 rok). Obecnie pracuje w Cambridge, UK na stanowisku inzyniera oprogramowania. Z IT w Krakowie zwiazany od poczatku. Hobby: nowe technologie, stumblepon.com, knajping.

 

Anna Deręgowska-Watza

 

Krzysztof Dorosz
Studiuje na AGH, Informatyka, rok V, sympatyk Linuxa, OpenSource. W pracy zajmuje się informatyką w medycynie. Zainteresowania: samochody, fotografia.

 

Marcin Hłybin
Student Automatyki i Robotyki AGH, niepoprawny optymista, bezposredni, kreatywny, towarzyski, choc czasami bywa arogancki. Organizator Nocy Linuksozercow oraz czlonek zarzadu KN Geos Informatica. Guru systemow uniksowych (FreeBSD, Linux), administrator sieci oraz baz danych, a takze web designer/developer.

 

Andrzej Kuroś
Student Telekomunikacji na EAIE,zainteresowania Fizyka(jądorwa), polityka, historia, rower, gra w nogę.

 

Magdalena Lewicka
Studentka Informatyki w Inżynierii Lądowej na PK. Związana z ITWK od poczatku. Hobby: wędrówki górskie, fotografowanie, siatkówka, taniec.

 

Magdalena Mędrzak

 

Sławek Nowak
AGH, Automatyka i Robotyka. Życie: overclocking, modding, clubbing, wspinaczka, fotografia, freeride, narciarstwo, pokonywanie barier i przeciwności. Mieszanka: cierpliwości, kreatywności, niezależności, pewności siebie, wiarygodności, otwartości na ludzi…

 

Karol Tyde
Usilnie próbuję skończyć geografię na AP. Mój świat? Pizza, dobra muzyka - cokolwiek to znaczy, samochody i mój pc. Coś poza tym? Wiele różnych zajawek :)

 

Jakub Ujejski
Człowiek renesansu…

 

Wojtek Ziętek

Wydarzenia

    Brak wydarzen.

O Nas

Inicjatywa "IT w Krakowie" jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie.
czytaj więcej

Archiwum