Tu jest miejsce na Twoja reklamę! Szczegóły współpracy...

Śniadania piątkowe z IT w Krakowie

Co to takiego?

sniadania.png

To sposób aby raz na jakiś czas łyknąć świeżego powietrza i zobaczyć, czym żyje branża IT, posłuchać pomysłów, zobaczyć, jakie inicjatywy i projekty kiełkują w Krakowie, powymieniać się myślami.

Spotykamy się w piątki rano przed pracą aby dyskutować na bieżące, nurtujące nas, nietrywialne tematy. Piątkowe spotkania pomagają nam zmaterializować w realu społeczność IT w Krakowie. Godzina 8 rano, rześki spacer, kawa i rogalik z przyjaciółmi przed pracą w centrum Krakowa – cóż więcej chcieć.

Zwarta forma i struktura spotkań nawiązująca do Toastmasters to rodzaj zabawy - ćwiczenie prezentacji i sztuki wypowiedzi - oraz nauka rzetelnej dyskusji, posługującej się retoryką, oraz opartej na trzeźwych argumentach.

Dobrą praktyką jest zgłoszenie swojej obecności 24 godziny wcześniej na kontakt-małpka-it.wkrakowie.org, z podaniem swoich namiarów. Ilość miejsc jest ograniczona rezerwacją, a zdarza się też zmiana miejsca.

Spotkanie trwa równą godzinę, po której pełni energii migrujemy do biur.

P.S. Nawiązując do tradycji krakowskiej bohemy, czarne cylindry, szklanka absyntu i białe szale mile widziane, ale nie obowiązkowe.

Gdzie? Kiedy?

Mniej więcej raz w miesiącu. W jednej z kawiarni w centrum Krakowa otwartych rano. Aby nie przegapić spotkania - śledź wieści na portalu it.wkrakowie.org lub pisz na kontakt-małpka-it.wkrakowie.org.

Zarys spotkania

Przed spotkaniem: w tygodniu poprzedzającym spotkanie, podsyłamy propozycje tematów, w formie artykułów na portalu lub komentarzy do nich na it.wkrakowie.org. Temat powinien zawierać nietrywialne pytanie, nadające się do dyskusji.

spotkanie

7:45 – 7:55 schodzimy się i kupujemy co tam kto chce. (psst! Opiekun inicjatywy IT w Krakowie, GridwiseTech, ma w zwyczaju postawić pierwsze kilka kaw a niekiedy wręcz śniadanie tym, którzy się nie spóźnili, ponadto stawia też Pączka).

8:00 prezes: „witajcie“. Otwarcie spotkania, przedstawienie wiodących uczestników i listy tematów.

8:02 – 8:12 (po 3 minuty na temat): prezentacja tematów. Zwięzła, spójna i kompletna. Ponieważ nie ma przewidzianego czasu na wyjaśnienia, prezenter dba o odpowiednie naświetlenie kontekstu. Stawia też nietrywialne pytanie, źródło dyskusji. Po każdej prezentacji prezes zadaje pytanie: kto ma zdanie na ten temat? Najpopularniejszy temat wygrywa i tylko o nim dyskutujemy.

8:12 otwarta dyskusja, prezes moderuje, wszyscy mogą brać głos.

8:50 Prezes dziękuje uczestnikom. Pączka otrzymuje najlepszy dyskutant. Najlepszy dyskutant to ten, który w najbardziej wyrafinowany sposób używał narzędzi retoryki i argumentacji, robiąc to elegancko oraz skutecznie.

8:52 Ogłoszenia IT w Krakowie, jeśli jakieś są. Wyznacza się datę, temat oraz prezesa następnego spotkania. Prezes otwiera część nieformalną, nie moderowaną. Chętni mogą kontynuować dyskusję

Okolice 9:00 – migrujemy do biur

Wskazówka dla prezesa: Prezes prowadzi całość spotkania i udziela głosu rozmówcom (względnie ucisza ich) i moderuje dyskusję. Najważniejszą rolą prezesa jest utrzymanie dyscypliny czasowej, dobrze więc jest zaopatrzyć się w stoper.

Zapraszamy!

Ekipa IT w Krakowie

Wydarzenia

    Brak wydarzen.

O Nas

Inicjatywa "IT w Krakowie" jest niedochodową i apolityczną organizacją pozarządową. Nasz cel to integracja, promowanie oraz rozwój społeczności informatycznej w Krakowie i regionie.
czytaj więcej

Archiwum